The Sunraysia Football Netball League medal presentation awards night was held last night at the Mildura Workingman's Club, September 6

Medal counts were held in all senior football and netball grades.

The Netball results are as follows-

A Grade Best & Fairest 2018

Players Names

      TOTAL

   

IMPERIALS

 

Allexandra Littore

7

Hannah Boylan

4

Meg McManus

8

Maddison McManus

8

Tarryn Wright

2

Imogen Middleton

2

Kalolaine Moimoi

14

Maddison Mayne

1

   

IRYMPLE

 

Sherrie Geister

14

Belinda Ryan

6

Emily Hosking

7

Melissa Pain

16

Megan Hammond

3

Erica Credlin

8

Mackenzie Ryan

2

Shakara Delcastegne

3

Elyse Carter

2

Jessica Geister

3

   

MERBEIN

 

Chloe Hoyle

10

Chloe Lewis

23

Jordan Madigan

14

Stephanie White

3

Sophie Koschitzke

6

Johannah Gray

5

   

MILDURA

 

Claire Moore

2

Maddison Alvino

6

Monique Sefton

16

Sarah Shields

2

Rachel Thomas

2

Fiona Hooper

1

Millisent Seward

3

Milla Deckert

2

Mia Wilkinson

3

   

RED CLIFFS

 

Taylor Old

7

Sarah Carn

1

Lisa Nystrom

1

   

ROBINVALE

 

Kirsten Neyland

2

Shakira Hingano

13

Corrine Best

5

Jane Aikman

7

Taneh Romeo

6

Carmen McMonnies

3

Samantha Nelson

1

   

SOUTH MILDURA

 

Demalza Henry

18

Tina Wilkie

5

Demi Toms

12

Tara Hammerstein

2

Maddison Toms

10

Sharne Lane

12

Rhianna Toms

6

Kendall Mclean

2

   

WENTWORTH

 

Amanda Edwards

6

Christie Becker

23

Jessica Dorman

1

Ashlee Cameron

7

Anna Thomson

3

Sophie Kerridge

2

Tegan Rodgers

7

   

OUYEN

 

Megan Jardine

5

Ellen Morrish

5

Bree Lacey

11

Tsharni Burns

11

Ashlee Morrish

10

Catherine Brown

7

Kyra Nathan

7

Casey Kay

6

 

Joint winner's of the A Grade Best & Fairest 2018 Jackie Horkings Medal Medal was Chloe Lewis from the Merbein Football Netball Club and Christie Becker  from the Wentworth and District Football Netball Club both on 23 points.  Runner up was Demalza Henry from the South Mildura Football Netball on 18 points

 

B Grade Netball Best & Fairest 2018

Players Names

      TOTAL

   

IMPERIALS

 

Andrea O'Donnell

18

Rhia Doherty

3

Teresa Boylan Kelly

7

Katelin Anesbury

1

Jessica Littore

3

Laura Kee

8

Megan Gray

3

Eden Heinrich

2

   

IRYMPLE

 

Elyse Carter

16

Mckensie Wade

12

Rachelle Hollingworth

6

Brooke Hards

7

Mckenzie Ryan

10

Tammie Coates

14

Leah Baynes

4

Courtney Orwell

2

   

MERBEIN

 

Chelsea Rix

5

Stephanie White

3

Aleesha Davis

15

Jada Phillips

7

Zali McMonnies

11

Allira Gray

7

Melissa Kennedy

4

Sophie Gray

3

   

MILDURA

 

Georgia Bower

6

Rebecca Bishop

10

Toni Dean

9

Carlee Anesbury

5

Laicy Rogerson

8

Amanda Morello

10

Mikala Dean

6

   

RED CLIFFS

 

Stella Cox

3

Mickayla Mole

3

Alana Ralli

1

Brooke Dunstan

1

Chloe Stephens

3

Rebecca Fox

1

Caitlin Hand

1

   

ROBINVALE

 

Faleua Romeo

13

Breigh Hammet

15

Maria Absalom

1

Marissa Camera

2

Sharise McMonnies

5

Georgie Kelly

1

Caitlin Burkinshaw

2

   

SOUTH MILDURA

 

Rhianna Toms

2

Sharne Lane

3

Loretta Thompson

19

Emily Symons

5

Regan Zaxos

15

Nikki Lodewyk

2

Laura McCarthy

2

   

WENTWORTH

 

Abigail Rowe

27

Kyra Cumming

17

Anna Thomson

13

Rhoie Weaver

4

Elizabeth Rowe

6

Megan Douglas

2

   

OUYEN

 

Megan O'Connor

3

Holly Mazza

5

Belinda O'Brien

9

Zoe McSwain

2

Jane Palmer

10

Fiona Sanford

7

Madeleine Morrish

2

 

Winner of the B Grade Netball Best & Fairest 2018 Walder/Hyder Medal was Abigail Rowe from the Wentworth and District Football Netball Club on 27 points.  Runner up was Loretta Thompson from the South Mildura Football Netball Club on 19 points

 

C Grade Best & Fairest 2018

 

IMPERIALS

 

Jessica Littore

4

Katie Matulic

3

Tea Kuhne

3

Tarryn Wright

2

Ebonee Newson

1

Lily Mensforth

2

Phoebe Martin

2

Kelly Williams

3

Georgina Devereux

5

Hollie Newell

3

Sarah Brougham

3

Claudia Gray

2

   

IRYMPLE

 

Zahra Morrish

3

Bronte Brown

11

Carley Mitchell

11

Maddy Hura

5

Grace Shepherd

2

Courtney Orwell

9

Laura Piscioneri

11

Casey Taylor

12

Claudia Forrest

6

Angela Mitchell

1

   

MERBEIN

 

Lesieli Fonua

3

Laura Caruana

1

Tameika Sherlock

10

Ashleigh Knight

14

Gill Trinick

2

Tia Farley

3

Breanna Meyer

10

Laura Searle

2

Natalie Timmis

6

   

MILDURA

 

Whitney Jones

6

Tania Gibson

9

Louise Higgins

4

Nicola Harrison

10

Jen Lewis

6

Millisent Seward

1

Maddison Kane

6

Melissa Sullivan

1

Jarni Hay

5

   

RED CLIFFS

 

Courtney Ransome

12

Stacey Peterson

4

Claire Gowers

3

Charlotte McKendrick

1

Rosemaree Mattschoss

2

Fane Biumaiwai

3

Cassie Smith

2

Darcie Hargrave

1

   

ROBINVALE

 

Indianna Kirby

9

Jessica Curran

5

Renay Handley

3

Charlie Alderson-Best

8

Nikita Brown

5

Alessandra Deluca

1

Carmel Natale

2

   

SOUTH MILDURA

 

Maddison Hahn

13

Marni Mills

2

Paula Mensforth

23

Joanne Campbell

7

Courtney Hahn

4

Darcey Chilton

3

Hannah Russell

2

Sascha Wall

1

   

WENTWORTH

 

Andrea Williams

8

Natalie Wescombe

4

Joanne Walker

14

Georgia Andriske

6

Ashley Flentjar

26

Samantha Wall

2

Chloe Fraser

4

Kate Robertson

3

   

OUYEN

 

Rebecca Vallance

5

Leanne Stone

2

Candice Beasley

8

Janine McLean

2

Darcie Jordan

7

Jocelyn Crothers

6

Madeleine Morrish

4

Tara Muir

5

Amanda Elliott

4

Millie Gibson

3

 

Winner of the C Grade best & fairest 2018 Hickey Medal was Ashley Flentjar from the Wentworth and District Football Netball Club on 26 points. Runner up was Paula Mensforth from the South Mildura Football Netball Club on 23 points

 

C Reserve Best & Fairest 2018

Players Names

      TOTAL

   

IMPERIALS

 

Shanee Watson

16

Sue Gray

7

Courtney Watson

3

Maraia Waqanigau

8

Phoebe Martin

4

Donna Rayson

6

Rebecca Paget

2

   

IRYMPLE

 

Rachel Watt

3

Alexandra Mensch

10

Caitlyn Muscatello

15

Stacey McCoy

3

Louise McGlashan

2

   

MERBEIN

 

Lucy Dunne

5

Donna Cornish

2

Dimity Davis

12

Ashlyn Livens

1

Fiona Deboo

9

Sherri Rogers

18

Maddison Kennedy

5

Laura Caruana

5

Sophie Quinlivan

3

Brittany Poole

4

   

MILDURA

 

Rebecca O'Callaghan

8

Melissa Sullivan

16

Bianca Deckert

4

Leesa Baird

2

Danielle Ferraro

5

   

RED CLIFFS

 

Carley Hall

15

Bronte Tessier

5

Macey Herbert

14

Kasey Reed

3

Brittany Parker

3

Jessica Chappell

3

Luandi Fourie

2

   

ROBINVALE

 

Tina Zappia

10

Josephine Zappia

2

Claire Smith

5

Lisa Pond

10

Siena Havea

2

Tori Best

2

   

SOUTH MILDURA

 

Krista Hall

9

Rosanna Scullino

10

Jodie Birnie

3

Josie Scullino

3

Alana Pollard

3

Deborah O'Brien

17

Georgia Tyrer-Comitti

1

Matilda Grayling

3

   

WENTWORTH

 

Dione Nokes

5

Alanah Baird

5

Natasha Flentjar

18

Kristy Andriske

20

Laura Maher

11

Hanna Byrnes

24

   

OUYEN

 

Belinda O'Brien

1

Annie Brown

14

Candice Beasley

1

Jacqualyn Dowell

19

Julia Woodall

3

Charlotte Vine

2

Brenda D-Murphy

3

Megan Vallance

1

Kate Stone

2

 

Winner of the C Reserve best & fairest 2018 Medal was Hanna Byrnes from the Wentworth and District Football Netball Club on 24 points.  Runner up was Kristy Andriske also from the Wentworth and District Football Netball Club on 20 points.